رفتن به محتوای اصلی
پوشش های تک لایه و چند لایه بر پایه رزین هـای اپوکسی
( زینـک ریـچ اپوکسـی ، اپوکـسی پـلی آمیـدی و پلـی آمیــنی ):
پوشش داخلی سه لایه اپوکسی

کیفـیت اجرای پوشش داخلی دو جزیـی اپـوکسی مایع به گونه ای است که علاوه بر عامل بازدانده خوردگی، باعـث کاهـش زبـری سطـح داخـلی لــــولــه ها شده و منجر به الگـوهـای منظـم جریـان سیال در خط لوله می گردد. با استـفاده از پوشش داخــلی لوله، طوفانی شدن جریان سیال در خط انتقال کاهش می یابد ومواد سیـال به صورت منظم و لایه ای در خطوط لوله جاری خواهد شد.

پوشش اپوکسی ، تسهیل جریان
پوشش اپوکسی مایع
Liquid Epoxy Flow Efficiency Coating

پوشش اپوکسی به صورت پودر و به سطح داخلی انواع لوله ها اعمال می شود . این پوشش از طریق حفاظت داخلی سطح لوله انتقال عمر آن را در مقابل خوردگی افزایش می دهد.
-هدف اصلی این پوشش ها ایجاد کاهش اصطکاک و بهبود سرعت جریان برای سیالاتی مانند نفت ، آب و..... درون لوله است.

پوشش اپوکسی مایع اصلاح شده با قطران بدون حلال
پوشش داخلی کولتار اپوکسی
Coaltar Epoxy Solvent Free

رنگ کولتار اپوکسی، یکی از رنگ های پرکاربرد در صنایع مختلف نظیر دریایی، پالایشگاه ها و ... می باشد. رنگ کولتار اپوکسی بر پایه رزین اپوکسی و حاوی قطران ذغال سنگ(کولتار) می باشد که از عامل پخت پلی آمین برای آن استفاده می شود. این سیستم جهت جلوگیری از خوردگی لوله های مدفون در زیر خاک و مستعرق در آب و همچنین لوله ها و مجاری انتقال و دفع فاضلاب، مورد استفاده قرار می گیرد..
مهم ترین ویژگی این سیستم پوشش:
1. مقاومت مکانیکی خوب
2. داشتن مقاومت سایشی
3. مقاومت در برابر نفوذ آب، خوردگی و مواد شیمیایی
4. انعطاف پذیری و ضربه پذیری

پوشش اپوکسی مایع
پوشش داخلی اپوکسی بهداشتی
Solvent-Free Liquid Epoxy Lining

پوشش اپوكسی ١٠٠ ٪جامد جهت مخازن و خطوط انتقال آب آشاميدنی پوشش دهی لــــولــه های فــولادی با دستـــگاه ها ی مــدرن و پیشرفتــــــه طبــــــق استــــــانداردهــــای BS692 C210 AWWA اعمال می گردد. پوشش داخلی اپوکسی ١٠٠ ٪جامـد (Free Solvent (جهت انتقال آب شرب( با تاییدیه بهداشتی) ، خطوط انـــتقال گاز تــرش ، نفت و پتروشيمی که باعث افـزايش بازدهـي جريـان سـيال و ظــرفيت انـتقال، افزايش طول عمــر و کاهش آلـودگی سيال،کاهش تعــداد دفعــات تعميــرات ، کـاهش هزينـه هاي تعميرات و نگهـداري ، کـــاهش چشمــگير پــديــده خــوردگی و افـــزايش طول عمر لوله می گردد.

پوشش داخلی FBE برای لوله های جداری درون چاهی
پوشش داخلی FBE
Special Purpose Phenolic Primer
Internal FBE Coating

تخریب پوشش داخلی لوله های حفاری چاه های نفت که در حال حاضر از نوع اپوکسی مایع هستند از مشکلات عمده صنعت حفاری کشور به حساب می آید. و پوشش های FBE از گزینه های جایگزین این پوشش ها هستند. به منظور مقایسه مقاومت این پوشش ها، آزمون های مکانیکی و شیمیایی شامل انعطاف پذیری، چسبندگی، سختی، مقاومت به سایش و ضربه، افشانه نمک و غوطه وری در اسید بر روی نمونه پوشش های FBE و اپوکسی مایع انجام گردید. نتایج این آزمون ها نشان داد که پوشش FBE نسبت به پوشش های اپوکسی مایع موجود در صنعت حفاری کشور ایران از مقاومت بهتری برخوردار است.

پوشش داخلی FBE برای خطوط انتقال گـــــــاز ترش
پوشش داخلی FBE
Primer Layer
Internal FBE Coating

دما و فشار بالا و محیط شیمیایی شدیداً خورنده از مؤلفه های خطوط لوله انتقال گازترش می باشند. مکانیسم های خوردگی گوناگونی را میتوان در محیط گاز ترشبرشمرد اما در این بین خوردگی های هیدروژنی و تورم هیدروژنی جزء مخرب ترین مکانیسم های موجود میباشند.از مهمترین راهکارهای کنترل خوردگی در خطوط لوله های انتقال گاز ترش استفاده از لوله های فولادی آلیاژی مخصوص گاز ترش و پوشش های داخلی محافظ خوردگی می باشند. اغلب پوشش ها درجاتی از نفوذپذیری در مقابل CO٢ و H٢S را نشان می دهند که منجر به تاول زدگی در هنگام افت فشار و خرابی زود هنگام پوشش می گردد؛ بنابراین در انتخاب یک پوشش داخلی با کارایی بالا، داده های منتج از تجربیات میدانی و آزمونهای مقاومت شیمیایی پوشش (مثلاً آزمون اتوکلاو )، مهمترین معیارهای تصمیم گیری به شمار میروند. امروزه پوشش های پلیمری FBE بر پایه رزین های اپوکسی- فنول و اپوکسی نوالاک برای کاربری در محیطهای شدیداً خورنده گاز ترش تدارک دیده شده اند. اعمال پوشش های ویژه داخلی FBE آسان ترین و اقتصادی ترین راه حل و در عین حال کاربری توامان این پوشش ها با فولاد آلیاژی مخصوص گاز ترش، مؤثرترین راهکار کنترل خوردگی است. سطح صاف پوششهای داخلی FBE نیز نقش انکارناپذیری در تقلیل افت فشار گاز و در نتیجه بهبود جریان پذیری سیال تا ٣٠ ٪ دارد، این ویژگی همچنین هزینه های تأمین فشار و مصرف انرژی را در طول بهره برداری خط لوله کاهش میدهد.

پوشش داخلی اپوکسی ضدالکتریسیته ســــــــاکن
پوشش داخلی اپوکسی بهداشتی
Static Dissipating Epoxy Coating

ترکیب پوشش درونی این لوله ها به نوعی تنظیم شده است که مانع ایجاد الکتریسیته ساکن در سطوح لوله میشود. عایق کاری لوله فولادی به این روش امکان انتقال مواد سخت و اشتعال زا را فراهم می کند.

پوشش داخلی ملات ماسه سیمان
پوشش ملات ماسه سیمان
Cement Mortar Lining

مشخصات فنی این پوشش در خصوص اندود جدار داخل لوله های فولادی به قطر بیش از ١٠٠ میلیمتر با ملات ماسه سیمان می باشد . اندود سیمانی به منظور جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی سطح داخل لوله، اجرا می شود. زنگ زدگی لوله از یک طرف باعث پایین آوردن کیفیت آب انتقال یافته می شود ( مانند ایجاد ناخالصی در آب، تعییر رنگ و تیرگی ) و از طرف دیگر موجب زبری جدار داخلی و در نتیجه کاهش ظرفیت انتقال آب و در نهایت کاهش عمر مفید لوله می گردد.

بستن منو