رفتن به محتوای اصلی
پوشش پودر اپوکسی اتصــال ذوبی(FBE)
پوشش فیوژن باندد یا پوشش اتصال ذوبی پودر اپوکسی
Fusion Bonded Epoxy

پوشش FBE از سال ۱۹۶۰ میلادی جهت حفاظت لوله از خوردگی معرفی شد. امروزه پوشش های اپوکسی اتصال ذوبی در گستره وسیعی از صنایع، اقلیم ها و شرایط محیطی ویژه استفاده می شوند. اعمال حرارت سبب ذوب این مواد و چسبندگی آن به زیرلایه می شود. از مهم ترین ویژگی های این پوشش چقرمگی، شبکه اتصال عرضی بسیار محکم، چسبندگی عالی، مقاومت دمایی و مقاومت شیمیایی بالا می باشد و همچنین سیستم های مختلف پوشش FBE در حال حاضر قابلیت کاربری تا دمای ۱۵۵ + درجه سانتیگراد را دارند.

پوشش پلی اتیلن سه لایه(3LPE)
پوشش پلی اتیلن سه لایه
Fusion Bonded Epoxy
Copolymer Adhesive
Polyethylene

پوشش لوله پلی اتیلن سه لایه از پوشش های اپوکسی اتصالی ذوبی (FBE ،(چسب و پلی اتیلن تشکیل شده است. وجود همزمان این سه لایه باعث شده است در زمان حمل و نقل و انتقال و انبار کردن و گذاشتن آنها بر روی زمین صدمه کمتری ببینند.
در برابر جریان الکتریکی از مقاومت بالایی برخوردار است و در مدت زمان عمر کاری خود، جریان حفاظت کاتدی کمی استفاده می کند.

پوشش پلی پروپیلن سه لایه (3LPP)
پوشش پروپیلن سه لایه
Fusion Bonded Epoxy
Copolymer Adhesive
Polypropylene

این پوشش از سه لایه تشکیل شده است که برای عایق کاری لوله به این روش: ابتدا یک لایه اپوکسی روی لوله اعمال می شود(FBE ،(لایه دوم چسب (AD (و لایه سوم پلی پروپیلن (PP (اضافه می شود حضور این سه لایه خواص منحصر به فردی به لوله می بخشند.
Ad دارای خاصیت چسبندگی بالا، ضد اکسیداسیون و مقاومت در برابر خوردگی شیمیایی، مقاومت عالی در برابر سوزاندن کاتد و PP دارای مقاومت مکانیکی بالا است، قدرت اتصال قوی، عملکرد عایق خوب، مقاومت در برابر شوک مکانیکی، عمر طولانی، تراکم جریان کنتاکتور کوچک کاتد و ... این پوشش به طور گسترده ای در پروژه های انتقال آب، نفت و گاز استفاده می شود.

پوشش ترکیبی FBE دولایه پلی اورتان پلـــــــی استــــــر
پوشش اف بی ای دو لایه یا اپوکسی ذوبی دولایه
Anti-Corrosion Coating
Abrasion Resistant Overcoat

پوشش پودر اپوکسی دولایه و پلی اورتان / پلی استر یک سیستم پوششی مرکب است که در بردارنده خواص ضدخوردگی بی نظیر پودر اپوکسی اتصال ذوبی و مقاومت مکانیکی فوق العاده پودر اپوکسی لایه دوم و پلی اورتان یا پلی استر می باشد. در این پوشش، یک لایه از پودر ویژه پلی اورتان یا پودر پلی استر به روش الکترواستاتیک بر روی پوشش FBE دولایه اجرا می گردد در صورت لزوم می توان به جای پودر پلی اورتان یا پودر پلی استر یک لایه پلی اورتان ١٠٠ ٪جامد را به روش افشانه به عنوان پوشش رویی اعمال کرد.

پوشش های مایع برای محافظــــــت از خوردگی لوله های فولادی غیر دفنی
پوشش سه لایه
Primer
intermediate
finishing coat

سالهاست جلوگیری از خوردگی لوله های فولادی انتقال آب که در معرض شرایط جوی قراردارند یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رود، وجود شرایط خورنده جوی (باران های اسیدی ، اشعه ماوراء بنفش خورشید و ... ) تامین کننده ها را ترغیب بران کرده است که یک سیستم پوششی مناسب را انتخاب کنند، پوشش فوق مخصوص لوله های غیر دفنی و ایستگاه های پمپاژ می باشد. بعنوان نمونه یک سیستم رایج پوشش (Aliphatic Polyurethane + MIO + Epoxy Rich Zinc) را می توان معرفی نمود. وظیفه دولایه اول مقاومت در برابر خوردگی و نفوذ عوامل خورنده و لایه نهایی مقاومت در برابر اشعه UV را برعهده دارد.

پوشش ترکیـبـی پــــودر اپــوکسی FBE و پـــــودر پلی استر برای خطوط لوله و سازه های روزمینی
پوشش FBE و Polyester
Fusion Bonded Epoxy
Polyester

سیستم پوششی مبتنی بر پودرهای اپوکسی اتصال ذوبی ، مطمئن ترین روش محافظت سازه های فولادی در برابر خوردگی در صنعت هستند . پودر های بر پایه پلی استر نیز که به صورت تک لایه بر روی پوشش FBE اجرا می شوند مقاومت لازم در برابر اثرات مخرب اشعه ماوراء بنفش را تاًمین می نمایند ترکیب پوشش های پودری اپوکسی و پلی استر راه حل مناسبی برای پوشش دهی خطوط لوله و سازه های فولادی روزمینی است.

پوشش دو جزئی پلی اورتان آروماتیک (Solvent Free)
پوشش پلی اورتان سطح خارجی
Polyurthune Aromotic

سیستم پوششی فوق اواسط دهه ١٩٧٠ در اروپا برای مخازن ذخیره سوخت زیرزمینی استفاده گردید و در دهه ١٩٨٠ از پلی اورتان ها با موفقیت در لوله های فولادی انتقال آب و فاضلاب استفاده شد.
ایـن پوشـش دو جزئـی بـه صـورت ١٠٠ ٪ جامـد بـر پایـه رزیـن پلـی یورتـان آروماتیـک طراحـی شـده اسـت. بـا توجـه بـه اینکـه در فرمولاسـیون ایـن پوشـش حـلال وجـود نـدارد مشـکلات زیسـت محیطـی در مـورد آن مطـرح نمـی باشـد. کیفیـت بـالا، مقاومـت در برابر خوردگـی عالـی، چسـبندگی بسـیار خـوب، مقاومـت جـوی مناسـب، انعطـاف پذیـری و خـواص مکانیکـی مناسـب از ویژگـی هـای خـاص ایـن پوشـش اسـت.

پوشش اپوکسی اتصال ذوبی دولایه (DL_FBE)
پوشش فیوژن باندد یا پوشش اتصال ذوبی پودر اپوکسی
DL Fusion Bonded Epoxy

در سال های اخیر سیستم پوششی FBE دو لایه به عنوان جایگزین مناسب برای سیستم پلی اتیلن سه لایه کاربرد بسیار گسترده ای در پوشش دهی خطوط انتقال پیدا کرده است. این سیستم پوشش حاوی دولایه پوشش FBE می باشد که لایه اول با هدف ایجاد خواص ضد خوردگی و چسبندگی مناسب به سطح فلز و لایه دوم FBE با هدف ایجاد خواص مکانیکی و حرارتی مناسب بلافاصله پس از لایه اول برروی آن اعمال می گردد. در مقایسه با سیستم پوششی پلی اتیلن سه لایه این سیستم پوششی عملکرد بهتری از لحاظ مقاومت به خوردگی، چسبندگی به زیرآیند و مقاومت در برابر جدایش کاتدی دارد و از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه می باشد.

سیستم پوشش پایه نفتی ( بیتومن انامل )
پوشش خارجی بیتومن انامل
Synthetic Primer
Bitumen Enamel
Inner Wrap
Bitumen Enamel
Outer Wrap

سیستم پوشش پایه نفتی در گرید C,B,A به صورت تک لایه و دولایه بر روی لوله های فولادی خطوط انتقال مطابق با استانداردهای :IPS-M-TP-295 ,IGS-TP-011(1&2) ,EN10300 اعمال می گردد. این سیستم پوششی شامل: پرایمر مصنوعی، بیتومن انامل ، نوار زیرین ، و نواررویی می باشد.مهمترین ویژگی پوشش لوله بیتومن، مقاومت در برابر خوردگی و صرفه اقتصادی است. شدت خورندگی خاک اطراف لوله هیچگونه تاثیری بر روی بیتومن انامل ندارد و این پوشش در مقابل اسیدها، بازها و نمک ها مقاوم می باشد.

سیستم پوشش پایه ذغال سنگی (کولتار انامل)
پوشش خارجی کلتار
Synthetic Primer
Coaltar Enamel
Inner Wrap
Coaltar Enamel
Outer Wrap

پوشش لوله های فولادی بر پایه قطران ذغال سنگی در چند دهه اخیر به منظورحفاظت در برابر خوردگی مورد استفاده قرار می گیرد. این شرکت با سـابقه ای طـولانی در زمیـنه اجرای این سیستـم پوششی طبق استاندارد:IPS-M-TP-290 ,AWWA C203 با حداکثر کارایی و حداقل قیمت در مقایسه با دیگر پوشش های موجود فعالیت می نماید.

پوشش اتصالات و سازه های فولادی

اجرای انواع پوشش های سطح داخل و خارج اتصالات و سازه های فولادی اعم از مایتر، شیرآلات، کمپرسورها، تیرآهن ها و.... در هر ابعاد و اندازه (size free) بر اساس استانداردهای مربوطه انجام می گردد.

بستن منو