مطالعات شرکت پوشش لوله کیوان جاوید  با در نظر گرفتن برنامه بلند مدت توسعه و آبادانی ایران اسلامی از سال  1384 شروع و براساس نیاز طرح های عمرانی کشور ( خطوط لوله نفت ،پتروشیمی ،گاز و آب ) برنامه ریزی گردید.

این شرکت با مساحتی بالغ بر 20 هکتار زمین شامل سالن های چندگانه و سرپوشیده مربوط به خطوط تولید ، انبار نگهداری مصالح، آزمایشگاه، دپو لوله­های خام درجوار سالن های توليد و بخش های اداری و رفاهی می باشد .

بنابر نیاز های عمرانی کشور، ماشین آلات و تجهیزات پوشش لفاف پیچی گرم با  قیرهای پایه نفتی و ذغال سنگی و پوشش داخلي با اپوكسي مايع در طیف وسیعی از لوله های فولادی  (سایز‌2 تا 120 اینچ)  نصب و راه اندازی گردید که هم اکنون در خدمت صنعت کشور قراردارد. در ادامه طرح توسعه، کارخانه مکانیزه پوشش داخل لوله فولادی تا  سایز 120 اینچ احداث و به بهره برداری رسید.

در سال 1395 سامانه مانا جهت رهگیری آنلاین محصول با شناسنامه مربوطه در هر مرحله تولید از ورود تا خروج برای سهولت دسترسی کارفرمایان محترم راه اندازی گردید.

این شرکت با برنامه ریزی مدون و نظرات کارشناسی شده، سال 1399 را با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) جهت پیشبرد شعار سال مبنی بر جهش تولید، آغاز و با هدف توسعه و اشتغال زایی اقدام به راه اندازی کارخانه ای به روز و تمام اتوماتیک پوشش های FBE دولایه ، FBE داخلی ، پلی اتیلن سه لایه و  انواع پوشش های روز دنیا با ظرفیت تولید 700 هزار مترمربع در سال نمود. همچنین به دلیل بهره برداری از سیستم  پوشش جدید،  افزایش امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی، اطلاعات جامع تری در اختیارکارفرمایان محترم ارائه گردیده است.